ŻŁOBEK DZIECIĘCY OGRÓD - FILIA W OSTROWCU

Pomysł utworzenia grupy żłobkowej przy funkcjonującym od września 2012 r. kameralnym przedszkolu, zrodził się na gruncie zapotrzebowania zgłaszanego przez Rodziców. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom od maja 2013 r. przy naszym przedszkolu funkcjonuje grupa żłobkowa. Nasz żłobek to miejsce gdzie dziecko rozwija się i uczy poprzez własne doświadczenia. Im więcej doświadczeń tym pełniejszy rozwój psychofizyczny. Codzienny pobyt dziecka w żłobku wzbogaca komunikację werbalną, uczy samodzielności i współpracy w grupie, wzbogaca wyobraźnię dziecka, ułatwia socjalizację i późniejszą adaptację w przedszkolu. Jest to drugie, zaraz po rodzinnym domu, najważniejsze miejsce w jego życiu. Dlatego ważne jest, aby panowała w nim atmosfera bezpieczeństwa i radości, która sprzyja prawidłowemu rozwojowi Twojego dziecka w jego naturalnym tempie. Dziecięcy Ogród to kameralna placówka, która gwarantuje maluszkom poczucie bezpieczeństwa i zapewnia właściwy rozwój pod czujnym okiem opiekunów, którzy traktują swoją pracę jako pasję.

 

Dziecięcy Ogród w Ostrowcu to placówka otwarta na potrzeby dziecka i rodziców. Powstała z myślą stworzenia wymarzonych warunków do rozwoju dla dzieci zamieszkujących gminę Wałcz, a także samo miasto. Atutem placówki jest jego położenie na wsi, jedynie 5 km od miasta Wałcz, z dala od pośpiechu dnia codziennego. Dziecięcy Ogród mieści się w wolnostojącym budynku o powierzchni ponad 190 m2. Posiada własny, bezpieczny ogród, oddalony od głównej ulicy, który został przygotowany i wyposażony specjalnie na potrzeby dzieci. Do dyspozycji maluszków przeznaczyliśmy salę dydaktyczną o powierzchni powyżej 50 m2 wraz z przyległą łazienką. Meble oraz sanitariaty zostały specjalnie dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników. Ponadto placówka posiada szatnię, przygotowalnię posiłków, pomieszczenia gospodarcze oraz socjalne dla pracowników. Dzięki dużej liczbie okien pomieszczenia są widne, z odpowiednim natężeniem światła. Opiekunowie w naszym żłobku są odpowiednio przygotowani i posiadają wykształcenie pedagogiczne oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.

 

CO NAS WYRÓŻNIA:

1. Jedyny niepubliczny żłobek w okolicy położny na wsi:

- dogodne warunki dojazdu (tylko 5 km od Wałcza) – parking,

- placówka nastawiona na ekologię i zdrowy tryb życia (nasze maluszki przy sprzyjającej pogodzie wychodzą na plac zabaw).

2. Komfortowe i bezpieczne warunki:

- jasne i przestronne sale z przyległymi łazienkami,

- pomieszczenia nowocześnie i funkcjonalnie umeblowane - wysokości dostosowane do wzrostu dzieci,

- nowoczesne wyposażenie – bezpieczne zabawki dostosowane do wieku dzieci,

- różnorodne pomoce dydaktyczne/edukacyjne,

- sprzęt wysokiej jakości.

3. Dogodne godziny pracy placówki – dostosowane do potrzeb rodziców